• Menu
  • Menu

Výklad snů o svatbě. Co znamenají?

Svatba je obvykle jedním z nejkrásnějších okamžiků v životě zamilovaného páru. Není proto divu, že bývá také častým tématem snů. Co to však znamená, pokud se vám zdá o svatbě? Svatba jako ústřední téma nefiguruje pouze ve snech snoubenců, které tato radostná událost v blízké budoucnosti čeká. O svatbě se zdá i lidem, kteří již jsou ženatí či vdané mnoho let. Stejně tak těm, kdo jsou single a žádné svatební veselí je v blízké budoucnosti nečeká. 

Růže s hrnkem sen
Sníte o své svatbě?

Dokážou sny předpovídat budoucnost?

Sny vám nenapoví nic o vaší budoucnosti a přesto mohou nést důležitou zprávu. Umožňují vám totiž komunikovat s podvědomím. To dokáže nezaujatě posuzovat vaši situaci a najít tak odpovědi na otázky, které se neodvažujete sami sobě položit, natož si na ně odpovědět. Výklad snu o svatbě vám objasňuje věci, které v bdělém stavu potlačujete nebo si je nejste ochotni připustit. To že se vám zdá o svatbě tudíž neznamená, že brzy vstoupíte do manželství, přestože jste momentálně single. Svatba může být v takovém případě pouze náhradním symbolem, kterým se vám podvědomí snaží něco sdělit.

Co může znamenat sen o svatbě, pokud jste single

Pokud jste zatím ještě single ale chtěli byste se jednou v budoucnosti oženit či vdát, může sen o svatbě znamenat, že jste konečně připraveni na vážnější vztah, který může v budoucnosti skončit svatbou. Pokud však žádný vážnější vztah v dohledné budoucnosti neplánujete, může sen o svatbě symbolizovat obecně jakékoli jiné závazky. Možná máte rozjetou kariéru, která vyplňuje veškerý váš čas, možná se chystáte nastoupit do zaměstnání, kde bude podobný náročný životní styl vyžadován. Jste na závazek takové velikosti připravení? Vaše podvědomí se vám možná prostřednictvím snů snaží pomoci rozhodnout se, zda je to něco, co opravdu chcete.

Výklad snu o svatbě, pokud jste ve vztahu, ale svatbu neplánujete

Pokud spolu chodíte nebo žijete a zdá se vám o svatbě, možná se nacházíte na životní křižovatce. Podvědomí se vás snaží informovat o tom, zda je váš vztah opravdový a má před sebou budoucnost, nebo jde pouze o dočasné poblouznění smyslů. Ve snu o svatbě vás podvědomí staví do velmi reálného scénáře, kdy svému partnerovi slibujete věrnost, dokud vás smrt nerozdělí, abyste mohli zjistit, zda je to opravdu to, co chcete. Odpověď na tuto otázku se dozvíte po probuzení. To, jak se cítíte ve snu a těsně po probuzení, vám často napoví, jak na tom váš vztah ve skutečnosti je.

Sen o svatbě – co to znamená, pokud právě plánujete svatbu

Plánování svatby znamená spoustu stresu a starostí – není divu že se vám o vašem Velkém dni zdá častěji než kdy jindy. Sny o svatbě v tomto období nemusí znamenat nic zvláštního, ale mohou vás také upozornit na chyby, které jste při přípravě svatby udělali, nebo na důležité věcí, které jste opomněli. Pokud tedy ve snu zažíváte svatební katastrofy, přemýšlejte o tom, jestli se vás jeho prostřednictvím  nesnaží vaše podvědomí na něco upozornit.

Co to znamená, pokud se mi zdá  o svatbě s někým jiným

Osoba, kterou si ve snu berete, není vaším současným partnerem. Co to znamená? Psychologové se shodují na tom, že váš manžel ze snu zřejmě symbolizuje vlastnosti, které hledáte u svého současného nebo budoucího partnera. Tento sen pravděpodobně odráží vaše podvědomé touhy ohledně vašeho milostného vztahu.

Výklad nejčastějších snů o svatbě

Psychologové, kteří se zabývají analýzou snů, tvrdí že mezi svatebními sny se často opakují některá témata, která souvisí s nepříjemnými zážitky, například:

Na svatbu se nikdo nedostaví

Zdá se vám o nazdobeném svatebním sále či hostině, na které jste sami a marně vyhlížíte svatební hosty? Popřípadě lidé přijdou, ale tváří se odmítavě či nepřátelsky? Může to znamenat, že vaše rodina či přátelé mají výhrady vůči vašemu partnerovi nebo obecně vůči tomu, co děláte.

Chcete se vdát/oženit, ale ztratili jste snubní prsten

Může to znamenat vnitřní pocit, že vám nějaké životní příležitost proklouzla mezi prsty a už se nevrátí. Nemusí jít pouze o partnerství, ale například i o práci či podnikání. Vaše frustrace a utrpení ve snu je pravděpodobně frustrací, smutkem a zklamáním, které prožíváte v reálném životě. Ale nedovolíte si je připustit. Sen o svatbě vám nabízí ventilaci vašich pocitů a možnost smíření se s fakty.

Nemůžete najít místo svatby

Pokud se vám zdá o tom, že jste se ztratili nebo nemůžete najít cestu na místo svatby, naznačuje to určitou nerozhodnost nebo nejistotu ohledně některého aspektu vašeho života. Možná vás okolnosti tlačí do nějakého rozhodnutí, které se od vás očekává, ale nechcete jej učinit.

Berete si někoho, koho nevidíte

Sen o tom, že si berete někoho, jehož obličej je skrytý, rozmazaný, nebo se do něj nejste schopni podívat, je jedním z nejčastějších svatebních snů. Přitom však vůbec nemusí se svatbou souviset – psychologové tvrdí, že snoubenec kterému nemůžete pohlédnout do tváře, může představovat i neznámou část vás samotných, takže se snažte vnímat energii, kterou na vás působí.

Sny nepředpovídají budoucnost. Umožňují nám ale komunikovat s naším podvědomím.

Je dobré snít o manželství?

Pro úspěšný výklad snu o svatbě je klíčové zjistit, jak se ve snu a po probuzení cítíte. Pokud se při snění o svatbě cítíte nešťastní, ohrožení či ve stresu, může to znamenat, že vaše podvědomí se vás snaží varovat před problémy ve vašem vztahu nebo intimním životě. Naopak, pokud se během snu o svatbě cítíte šťastní, je možné že jste našli toho pravého partnera. Jste připraveni povýšit váš vztah na další úroveň.

Naše podvědomí může být plné důležitých informací o nás samotných. Když se rozhodneme mu naslouchat, ať už pomocí snů nebo jiných technik, může nám mnohé odhalit a přinést pochopení. 

Napište nám

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *