• Menu
  • Menu

Co napsat na svatební přání

Svatba je důležitým životním okamžikem pro mnoho lidí. Symbolizuje oslavu lásky a zpečetění vztahu dvou lidí. Je zvyklostí tento významný den strávit po boku svých nejbližších. I pro ně je tento den plný dojemných okamžiků. Ať už po boku budoucích manželů strávili více či méně chvil, je jejich milou povinností jim do budoucích let něco přát.

Obsah článku:

  1. Výběr svatebního přání
  2. Svatební přání s citáty
  3. Přání inspirovaná filmy, písněmi a básničkami
  4. Vtipná svatební přání
  5. Originální přání ke svatbě
  6. Vzhled svatebního přání
  7. Pár tipů na závěr
Přání se zlatou obálkou
Svatební přání krok za krokem

Výběr svatebního přání

Při výběru svatebního blahopřání se vyplatí věnovat mu kus svého času. Nejjednodušší variantou je poohlédnout se po svatebních přáních, které nabízí kamenné obchody. Taková přání se hodí darovat těm, které až tak dobře neznáte a vztah mezi vámi je spíše formální. Pokud jsou vám ale budoucí novomanželé blízcí, vyplatí se do svatebního blahopřání věnovat více času a energie.

Jak s takovým přáním začít? Pro začátek je dobré vyjasnit si jeden cíl – snažte se vyhnout prázdným slovům a nicneříkajícím frázím. Pak už stačí trocha vašeho času a chuť si pokládat otázky. Napadne vás něco, v čem jsou nevěsta a ženich unikátní? Znáte jejich tajná guilty pleasures? A co způsob, jak se seznámili? To všechno mohou být užitečná vodítka k vytvoření osobního blahopřání.

A pokud nápady nepřichází, nevěšte hlavu, máme pro vás plno tipů, které dopomohou k rozproudění vaší fantazie.

Svatební přání s citáty – osvědčená klasika

Nápis s plnicím perem
Tisíce slov může být vyjádřeno v jedné větě

Láska, ať už šťastná či nešťastná, se stala múzou mnoha umělců. Pod jejich pery se zrodily věty, které jsou nám inspirací dodnes. Zpravidla se nejedná o nijak složité myšlenky – to právě v jejich jednoduchosti je skrytá moudrost a pravdivost. Pokud víte, že budoucí manželé jsou tak trochu snílci, umělecké duše a rádi přemýšlí nad filozofickými otázkami, jistě je potěšíte krásným citátem o lásce a partnerství.

Srdce touží, po čem touží. Nenajdete v tom logiku. Někoho potkáte a zamilujete se a tak to je. – Woody Allen

Máte-li lásku, máte všechno. – John Lennon

Milovat znamená stárnout ruku v ruce. – Louis Aragon

Milovat a být milován, to je nesmírné štěstí. – Anton Pavlovič Čechov

Všichni jsme tak trochu divní. I život je trošku divný. Když najdeme někoho, jehož podivnost pasuje na tu naši, dáme se dohromady a spojíme se v oboustranně uspokojující podivnotvůrnosti. Tomu se pak říká láska. Pravá láska. – Robert Fulghum

Láska není to, co pohání náš svět, láska je to, díky čemu stojí ta jízda na něm za to. – Elizabeth Browning

Milovat je poznat sám sebe v někom jiném. – Eckhart Tolle

Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme. – Romain Rolland

Manželství čisté jest nejdůvěrnějším přátelstvím – je to vrchol spojení, naší dobou tak pěstované a chválené, asociace duší. Nemůže být intimnější asociace, než mezi mužem a ženou. Manželství ženě i muži má být vyšším vývojem. V manželství začíná se nový život. – Tomáš Garrigue Masaryk

Tu jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat, už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný, protože jsem u něho. Je to něco, pro co lze žít. – E. M. Remarque

Není krásnějších pohádek nad ty, které si život vytváří sám. – H. Ch. Andersen

Nechte se tiše vléct podivnou silou toho, co opravdu milujete. Nesvede vás na scestí. – Rúmí

Svatební přání inspirovaná uměleckým dílem

Stojí za to prozkoumat, zda budoucí ženich a nevěsta mají pro něco slabost. Vaší inspirací se mohou stát básně, úryvky z filmů, texty písní či jiná umělecká díla. Stačí se ptát a naslouchat. Mají ve své knihovně pěknou řádku knih od jednoho autora? Sdílí na svých sociálních sítích myšlenky oblíbeného filozofa? Možná neustále mluví o tom, jak milují nějaký film nebo zpěváka. To vše se může stát inspirací k vytvoření krásného osobního přání.

Nejsem moc chytrej, ale vím, co je láska.
– z filmu Forrest Gump

Možná, že láska spočívá v tom, že Tě jemně dovedu zpátky k Tobě samotnému. Ne k tomu, kým Tě chci mít, ale k tomu, kým opravdu jsi. – z knihy Malý princ / Antoine de Saint-Exupéry

Čirá láska probouzí duši, pohání nás, abychom chtěli víc, pěstuje oheň v našich srdcích a přináší klid od našich myslí. – z filmu Zápisník jedné lásky

Lidé si myslí, že spřízněná duše je perfektní shoda, a to je to, po čem prahnou. Ale skutečná spřízněná duše je zrcadlo, člověk, který vám odhalí všechno, co vás drží zpátky, člověk, který vám pomůže věnovat pozornost sami sobě, takže můžete změnit svůj život. – z knihy Jíst, meditovat, milovat

Jim se stalo něco překrásného, jim se stalo něco divného. Našla dívka kluka nešťastného, zamilovala se do něho… – z filmu Lotrando a Zubejda

Vtipná svatební přání

Vypotřebovaná rolička od toaletního papíru
V záplavě romantických přání se ta vtipná budou vyjímat

Občas musí jít vážnost stranou. Ne všichni jsou milovníky romantických básní a ocení spíš přání s pořádnou dávkou vtipu a nadhledu. Vtipná svatební přání jsou skvělou volbou pro dlouholeté přátele, se kterými máte nespočet zážitků a baví vás si ze sebe občas (nebo pořád) utahovat. Je nějaká příhoda, kterou byste v přání mohli vypíchnout? Nebo váš společný inside joke? Pokud ve vás dřímá duše vtipálka, jistě vás něco napadne. Nebo se můžete inspirovat následujícími tipy:

Honil vás rozum, ale vy jste byli rychlejší.

Je neuvěřitelné, co jsou dva lidé schopni udělat pro trochu nového nádobí! Hodně štěstí v manželství!

Žeňte se a vdávejte se, jaképak s tím fraky, my jsme se už napálili, napalte se taky!

Dobrá manželství jsou tak vzácná, že by se měla naložit do lihu.

Láska je slepá. Manželství je ten nejlepší oční lékař!

Díky za všechno to jídlo a pití, co jsme si mohli dát, zatímco vy dva jste se brali! Blahopřejeme!

Blahopřejeme k nalezení toho jednoho speciálního člověka, kterého chcete rozčilovat až do konce života.

Co že to je dobré manželství? Když ti dva po deseti, dvaceti i třiceti letech dovedou prožít týden vytrvalého deště v hotelovém pokoji a sedmého dne z něj vyjdou oba živí.

Originální přání ke svatbě

Černobílé fotografie
Osobité přání zahřeje ještě dlouhou dobu po svatbě

Vymyslet přání, které bude jedinečné a originální může být trochu oříšek, ale pokud snoubence dobře znáte, může se to naopak stát skvělou zábavou i pro vás. Navíc tak dáte budoucím nastávajícím najevo, jak moc vám na nich záleží.

Zde je několik tipů pro vaši inspiraci:

Nahrajte video

Způsobů, jak tento nápad uchopit, je mnoho. Video můžete poskládat z fotografií, doplnit ho textem nebo vlastnoručně kreslenými obrázky. Můžete nasbírat několik video vzkazů od ostatních a vytvořit z něj hromadné videopřání. Pokud se s párem znáte déle, můžete ve videu shrnout jejich příběh a důležité životní milníky, které vedly až k tomuto momentu.

Složte báseň

Dřímá-li ve vás básnické střevo, teď je čas ho využít. A pokud ve skládání veršů nevynikáte, nevěště hlavu, důležité je psát od srdce. To se pak všechny nedokonalosti ztratí.

Vytvořte vlastní etiketu s přáním

Pokud víte, že si nevěsta i ženich rádi dají sklenku dobrého pití, co jim vytvořit jejich vlastní lahev s oblíbeným alkoholem a originální etiketou? Nezapomeňte na etiketu napsat přání, které jim v náročnějších chvílích dodá nadhled a vzájemné porozumění.

Napište knihu blahopřání

Domluvte se s ostatními svatebčany a vytvořte knihu plnou osobních blahopřání ke svatbě. Pravidla jdou nyní stranou – můžete tam psát, kreslit, lepit fotky či vystřihovat různé tvary. Vznikne tak krásná vzpomínka, ke které se novomanželé budou vracet i několik let po svatbě.

Řekněte to písní

Chopte se nástrojů, mikrofonu a nahrajte novomanželkou hymnu na míru. Můžete složit hudbu vlastní nebo se inspirovat oblíbeným interpretem ženicha a nevěsty.

Vytvořte manželské desatero na míru

V každém partnerství jsou tu a tam nějaké vrtochy ať už z jedné nebo z druhé strany. Víte, co jednoho na druhém občas rozčiluje? V čem mají oba rezervy a tedy potenciální prostor pro zlepšení? Napište novomanželům jejich osobní desatero, při jehož dodržení jejich manželství jen pokvete.

Vzhled svatebního přání

Pokud jste se rozhodli vaše blahopřání vyjádřit psanou formou, je dobré věnovat čas i tomu, kam přání napíšete. Na výběr máte klasická přání z papírnictví nebo můžete sáhnout opět po něčem originálnějším. Šikovnými umělci se to na internetu jen hemží, a tak stojí za to se porozhlédnout, co nabízí. Ručně ilustrovaná přání či text napsaný krasopísmem mohou totiž být třešničkou vašeho svatebního blahopřání.

A v neposlední řadě – nezapomeňte své přání zabalit do krásné obálky, kterou můžete ozvláštnit vlastní pečetí, kresbou či sušenými květinami.

Dopis s černou obálkou
Obálka dodá vašemu přání ten pravý šmrnc

Doporučení na závěr

Kdy předat svatební blahopřání? Zvyklostí je svatební přání předat po obřadu. Zpravidla je připravena speciální krabička či košík, kam můžete obálky s blahopřáním a případně i penězi vložit. Pokud tomu čas a situace dovolí, můžete své přání předat novomanželům i osobně. V případě, že se svatby neúčastníte, je milým gestem poslat vaše přání poštou.

Nepište otřepané fráze. Novomanželé si pravděpodobně všechna blahopřání uschovají a za čas se k nim budou možná i vracet. Některá přání jen tak letmo přejdou a u některých se zastaví a budou je číst stále dokola. Tím, že přání věnujete kus svého času, mu vdechnete vzácnost a projevíte, co pro vás novomanželský pár znamená.

Pište pro oba – pro ženicha i nevěstu. Je možné, že jste si bližší jen s jedním z novomanželů a druhého tolik neznáte. Možná vás láká použít inside joke, který ale pochopí jen jeden z páru. Toho je lepší se ve svatebním přání vyvarovat.

Nezapomeňte se podepsat. Přece by byla škoda, aby se nevědělo, od koho je to nejkrásnější svatební blahopřání!

Ručně psaný nápis - ano
Vzhůru do tvoření – ať nezůstane jedno oko suché

Napište nám

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *